سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

 دکتر حکیمه حسینی از اساتید هیأت علمی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد در هشتادمین جلسه مشترک کارکنان و اساتید هیأت علمی این دانشکده اظهار کرد : غایت و هدف اصلی مجالس عزاداری محبت اهل بیت(ع) ، الگو پذیری و پیروی عملی است.
دکتر حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) ، عادت و بی تفاوتی را اولین آسیب عزاداری اهل بیت (ع) عنوان نمود.
وی در این خصوص افزود: تکرار و حضور زیاد در مجالس اهل بیت (علیهم السلام)، گاهی اوقات عظمت مصائب و سوز بلایای ایشان را در وجود ما می کاهد و نوعی بی تفاوتی و قساوت را در وجود ما نمایان می سازد که در این صورت می بایست طبق فرمایش معصومین (ع) تا حد حضور قلب کامل و انکسار قلبی در این مجالس حضور یابیم. 
 عضو هیأت علمی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد کم اعتنایی به شعائر و واجبات دینی را از دیگر آسیب های عزاداری بیان نمود و اظهار کرد : گاه عده ای با این تصور که، محبت و گریه بر امام حسین (ع) کلید سعادت و کفاره گناهان بوده، نسبت به انجام تکالیف شرعی کم اعتنایی می نمایند؛ در حالی که حضرات معصومین (ع) برای اقامه شعائر دینی قیام نمودند. 

وی جهل و تکفیر را سومین آسیب در این خصوص برشمرد و  بیان کرد : غرور ناشی از محبت و عزاداری فرد ، گاهی سبب نگاه های انحصاری و تکفیری می شود که افراد دیگر را به کوچکترین خطایی و یا به خاطر برخی مسائل ظاهری، خارج از ولایت اهل بیت (ع) گمان می کند.
نفر دوم مسابقات حفظ کل قرآن کریم اساتید کل کشور در سال90 ، بت سازی و کم رنگ نمودن نقش الگویی اهل بیت(علیهم السلام) را از دیگر آسیب های جدی برخی از عزاداران برشمرد و افزود : غایت و هدف اصلی مجالس عزاداری، محبت اهل بیت(علیهم السلام)، الگو پذیری و پیروی عملی است. 
وی تصریح کرد : اگر به گمان و اعتقادات برخی که ایشان را با هاله ای از شخصیت الهی و غیر بشری ، غیر قابل دسترس جلوه داده و با این جمله مشهورِ «ما کجا و اهل بیت کجا؟، ما کجا و امام حسین کجا؟... » امکان بهره گیری هدفمند را نفی می کنند، توجه کنیم ، از این هدف بازمانده ایم. 
 دکتر حسینی آخرین آسیب در عزاداری اهل بیت (ع) را عدم استفاده عملی عنوان نمود و گفت : اگر آهن یا فلز دیگری را هزاران بار در دمای معمولی ضربه بزنند تا تغییر شکل دهد،  چنین اتفاقی نمی افتد ؛ اما همین فلز در کوره ، تحت دمای بالا فرم داده شده و هر شکلی را می پذیرد. گریه و عاطفه نسبت به امام نیز اینگونه است. متاسفانه برخی از ما هر بار در این کوره داغ می شویم اما بدون دست بردن به شکل نفسمان ، از آن بیرون آمده و سرد می شویم که در این حالت بهره وافی را از این حقیقت برین نبرده ایم.


[ دوشنبه 93/8/12 ] [ 7:44 عصر ] [ هادی فرخنده نژاد (82) ]
درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 242
کل بازدیدها: 2229922
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه