سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

اولین جلد دایرةالمعارف قرآن به زبان فارسی منتشر شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، اولین جلد از دائره المعارف قرآن با ویراستاری حسین خندق آبادی، مسعود صادقی، مهرداد عباسی و امیر مازیار منتشر شد.

«دائرةالمعارف قرآن» اثری مرجع با رویکردی آکادمیک و مطابق با معیارهای بین‌المللی در حوزه مطالعات قرآنی است و چکیده‌ای از دستاوردهای حدود یکصدوپنجاه سال قرآن‌پژوهی غربیان را در دسترس پژوهشگران و علاقه‌مندان رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی قرار می‌دهد.

این دائرةالمعارف پنج‌جلدی در نخستین سالهای قرن حاضر زیرنظر گروهی از سرشناس‌ترین استادان مطالعات اسلامی و به قلم محققانی از ملیت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون در انتشارات بریل هلند به زبان انگلیسی منتشر شد. 700 مدخل کوتاه و بلند این اثر به مفاهیم، شخصیتها، رویدادها و باورهای ذکر شده در قرآن یا مرتبط با قرآن و نیز به موضوعات و مسائل بحث‌انگیز در حوزة مطالعات قرآنی اختصاص دارند. ترجمة فارسی این دائرةالمعارف کم‌نظیر، علاوه بر عرضه ی تصویری واقعی از فضای مطالعات قرآنی در غرب، رهیافت‌ها، مسئله‌ها و دغدغه‌های جدیدی را به دست‌اندرکاران حوزة مطالعات اسلامی در جامعة ما نشان خواهد داد.

ادامه ی خبر


کلیدواژه ها:

به بهانه بیست‌ و سوم ذی‌القعده، روز زیارتی امام رضا(علیه السلام)

 

بزرگی انسان‌ها را از دغدغه‌هایشان می‌توان فهمید. کسی که دغدغه‌اش همین خورد و خوراک و پوشاک باشد، حدش هم همین‌قدر است. کسی که دغدغه‌هایش بالاتر از این حد باشد، قدرش هم بالاتر خواهد بود.

چه می‌گویم؟ بزرگی انسان‌ها! می‌خواهم از امام رضا(علیه السلام) بگویم، ولی نه قدر او آن‌قدر دست‌یافتنی است که دست فهم من به آن برسد و نه معرفت من آن‌قدر بالاست که به دامن عظمت او متبرک شود. مجبورم با مثال‌هایی در حد و اندازه خودمان به ساحتش نزدیک شوم؛ در حد و اندازه همین انسان‌های خاکی و معمولی.

گاهی دغدغه انسان به اندازه عظمت خود انسان بزرگ می‌شود؛ انسانی با این دغدغه بزرگ دیگر دلش نمی‌آید که ذره‌ای شاهد شکستن عظمت انسان باشد. خودش را به آب‌وآتش می‌زند تا انسانیت انسان باطراوت بماند و چهره فطرتش خراش برندارد.

گاهی دغدغه انسان از این هم فراتر می‌رود و می‌شود رضایت خود خدا. این قصه امام رضای ماست که دغدغه‌اش فقط رضایت خود خداست و اگر جوش انسانیت انسان را می‌زند از مسیر کسب رضایت خداست، نه پروبال دادن به انسانِ منهای خدا. امام رضا(علیه السلام) در این مسیر آن‌قدر به پیش می‌رود که همه عظمت دست‌نیافتنی‌اش در یک کلمه خلاصه می‌شود: رضا. «رضا» تعریف جامع و در عین حال، مختصر و مفیدی است که می‌توان با آن نشانیِ آقایی را داد که حرمش پناهگاه همه کسانی است که در پی ذره‌ای رضایت هستند.

ادامه مطلب...

[ یکشنبه 92/7/7 ] [ 8:45 صبح ] [ هادی فرخنده نژاد (82) ]

التواضع ینشر الفضیلة

این عکس یکی از اساتید بسیار منظم و پرکار دانشکده الهیات دانشگاه تهرانه که به دلیل باز نبودن نمازخونه ی دانشکده، ایستادن تو فضای حیاط دانشکده و مشغول نمازخوندن هستن. اصلنم فکر اینو نکردن که دانشجوها و همکارا میبینن و خوب نیست و آدم کوچیک میشه و این حرفا! ایشون معمولاً نماز رو کنار دانشجوها تو نمازخونه ی دانشکده می خونن، در حالی که خیلی از اساتید، تو اتاقشون به اقامه ی نماز می پردازن. به نظرم همین کاراس که بهترین روش امر به معروف و نهی از منکره.

یاد این نصیحت همیشگی استاد علمی خودمون میفتم که:

التواضعُ ینشر الفضیلة.
فروتنی فضیلت انسان را منتشر می کند.


<   1   2  
درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 146
بازدید دیروز: 452
کل بازدیدها: 2229824
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه