سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

 

امیدوارم این خاطره بدآموزی نداشته باشد!

با اینکه بچه درسخون بودیم و کار مثبت فرهنگی هم زیاد می کردیم ولی یه وقتایی شیطنتمون هم گل می کرد!!!

یکی از اون کارای شیطنت آمیز، تشکیل دادن گروه چهار نفره ی "سرّ" بود که به نظرم اگه الان لو بره اشکال نداره آخه از تاریخ مصرفش سالها گذشته.

اعضای این گروه رو، من و سه تا از دوستان(ورودی 80-81-82) تشکیل می دادیم و چون از سه کلاس موجود آنوقت خواهران عضو داشتیم، گرو ه جامع و کاملی بود. ادامه مطلب...

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سال 85 بود ما ورودی سال 82 بودیم همیشه شبها به قصد زیارت حرم و شرکت در جلسه قران به حرم میرفتیم یکی از جلساتی که ما خیلی علاقه داشتیم درآن شرکت کنیم جلسه استاد حاج مرتضی فاطمی بود . در همون روزها که ما در جلسه شرکت می کردیم یک شب من دیرتر در به اون جلسه رسیدم وقتی وارد اتاق جلسه شدم اون جایی که همیشه اونجا می نشستم پر شده بود آخه ما همیشه روبروی استاد می نشستیم وتقریبا جای نشستنمون معلوم بود اونشب دیدم اونجا رونشته بودن چند لحظهای سر پا بودم تا یک جایی پیدا کنم که استاد اشاره کرد بیا اینجا ومن کنار استاد نشستم اخر قران بود جزء سی ام قران همه خواندن و من نفر اخر بودم قران به اخر رسیده بود و سوره اخلاص به من افتاد بعد استاد لبخندی زد و گفت خوب اقای حسینی پس میخواهی بری مکه من خیلی تعجب کرده بودم و نمی فهمیدم استاد چی میگه به خاطر همین لبخندی زدم وچیزی نگفتم بعد خودش گفت در اینجا دارالحفاظ رسم بر اینکه هر کس سوره اخلاص رو بخواند تا سال اینده مکه خواهد رفت.خلاصه من سوره اخلاص رو خواندم و بعد از زیارت برگشتم خوابگاه. بعد چند روز مادرم تماس گرفت و گفت در تلویزیون دیدیم که برای عمره دانشجویی ثبت نام میکنند شما اسمتو نوشتی گفتم نه هنوز برای من زود هست که قبل از شما به حج برم مادرم گفت پدرت گفته حتما باید اسمتو بنویسی هر چی تلاش کردم که اسممو ننویسم نشد بالاخره راضی شدم و اسممونوشتم و در قرعه کشی نفر اول اسم من درامد .خیلی خوشحال شدم اونجابود که حرف استاد فاطمی افتادم. ودر تابستان همان سال همراه کاروان دانشجویی به سفر حج مشرف شدم .

این از بهترین خاطرات دانشجویی من در طول دوره تحصیلم بود.

 


[ سه شنبه 93/10/16 ] [ 6:58 صبح ] [ سید حسین حسینی (82) ]

 

بعد از زیارت از باب السلام بیرون آمدم همینطور که عقب عقب آمدم و سلامم را دادم، بالای پله روبه روی دارالقرآن کنار درب طلایی دارالسلام یکدفعه یکی هولم داد به جلو!!!

اصلا حال و حوصله شوخی نداشتم بدجوری دلم گرفته بود...

وقتی برگشتم دیدم فرمانده حوزه بسیج خودمونه، خیلی باهام گرم گرفت بعد از سلام و احوالپرسی بدون هیچ مقدمه ای گفت حاجی مکّه رفتی؟

یک آن عرق سردی روی پیشانیم نشست. گفتم نه چه طور؟!

_ میتونی بری؟ دوست داری؟

_ هاج و واج، مات و مبهوت:آره بابا از خدامه! التماس می کنم!!!

_ پس حالا که اینطور شد فردا بیا ناحیه تا بهت بگم. ادامه مطلب...

[ دوشنبه 93/10/15 ] [ 10:36 عصر ] [ حسین رضایی (87) ]

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند با مساعدت حجت الاسلام و المسلمین زارع مهرجردی ریاست محترم دانشکده؛ ان شاء الله در خوابگاه های دانشجویی از عصر روز چهارشنبه لغایت صبح روز جمعه، پذیرای دانش آموختگان محترمی که به تنهایی جهت شرکت در سومین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد تشریف می آورند هستیم. (البته با توجه به اینکه آشپزخونه تعطیله فقط اسکان)

مستدعی است حتماً حضور خود را حداکثر تا 20 دی ماه به سامانه پیامکی 300033003000 اعلام فرمایید.

مجدداً یادآور می گردد دانش آموختگان محترمی که تمایل دارند به صورت خانوادگی مشرف گردد هتل آپارتمانی هماهنگ شده است؛ جهت توضیحات بیشتر این مطلب را مطالعه فرمایید.


[ دوشنبه 93/10/15 ] [ 6:28 عصر ] [ هادی فرخنده نژاد (82) ]

ضمن عرض سلام و احترام خدمت کلیه ی هم مکتبی های عزیز

برای همایش امسال در نظر داریم یه بروشور از فعالیت های علمی همه ی فارغ التحصیلای دانشکده تهیه کنیم و روز همایش یه نمونه از اون رو خدمت همه ارائه کنیم. البته ما دوست داشتیم که یک نمایشگاه هم از دستاوردهای علمی دوستان در روز همایش داشته باشیم که به دلایلی موفق به این کار نشدیم و امیدواریم که این مسأله محقق بشه.

به هر حال از کلیه ی هم مکتبی های محترم تقاضا میشه در صورتی که فعالیت علمی بارزی داشتند، از قبیل: چاپ کتاب و مقالات علمی - پژوهشی و یا طرح علمی و یا پروژه و یا پایان نامه هایی با موضوعات ناب و... داشتند در ذیل همین پست نام و نشانی و اطلاعات دقیق اون فعالیت رو ثبت کنند تا ان شاء الله مورد استفاده دیگران و البته زمینه ای برای تشویق سایر اعضا به فعالیتهای علمی و البته الگویی برای دانشجویان باشه ان شاء الله

همچنین از دوستانی که فعالیت های خاصی غیر از مباحث علمی داشتند، مثلا در هنر و ورزش و یا زمینه های شغلی و همچنین ازدواج و سایر مباحث فعالیت قابل ذکر و برندی دارند هم میتونن ما رو مستفیض فرمایند.

 


[ شنبه 93/10/13 ] [ 11:21 عصر ] [ ابوالفضل کاظمی (86) ]

یکی از تلخ ترین و شیرین ترین خاطرات دانشجوئیم رفتن با تیم ورزشی فوتسال و والیبال دانشکده به اراک و ملایر بود.(قسمت تلخ این خاطره بماند)بعد از مسابقات درراه برگشت به تهران و مشهد جای دوستان خالی رفتیم اراک.شهر مدیر رفقا.خانم و آقا با هم بودیم . بعد از اینکه محمدرضا اومد استقبال بچه ها و رفتیم یه تابی توشهر خوردیم و ناهارم صرف شد بعد از ظهرش اومدیم تو امامزاده معروف شهر اراک که بزرگ و باصفا بود. بهتر از هرچیز پذیرایی و استقبال گرم و صمیمانه مسئولین امامزاده بود.مراسم غبارروبی امام زاده در یک فضای بسیار معنوی و با حضور مردم شروع شد. واقعا با صفا بود. مسئول امامزاده با یک دشداشه سفیدرنگ به دست اومد سراغ بچه ها و گفت یک نفر از شما دانشجوهای قرآنی باید این لباس را بپوشه و همراه مسئولین شهر و امامزاده بره تو ضریح و پول ها را جمع کنه و قبر مطهر امامزاده را شست و شو بدید و غبارروبی کنید و ... همون موقع من گفتم محمدرضا بره. بالاخره اهل این شهره و ...خلاصه  قبول نکرد مسعود و صادق بادوست وبقیه دوستانم قبول نکردن. خودمم که اصلا لایقش نبودم و قبول نکردم. خلاصه با لطف دوستان من که نالایق جمع بودم انتخاب شدم. لباس پوشیدیم و رفتیم تو ضریح واقعا فضای عجیبی بود. لیاقتش را نداشتم اما خب قسمت شد دیگه. تا رفتم تو ضریح تو دلم گفتم خدایا تا حالا یه اصفهانی تو این همه پول قرار دادی؟ بعد از جمع آوری پولها که طول هم کشید شروع به شست و شوی قبور مطهر کردیم و به نیابت از دوستان هم تو ضریح نماز خوندم و برنامه تمام شد. بقیه بچه ها داشتند همراه مردم پول ها را دسته میکردند. خاطره خوب و جالبی بود.ممنون آقا محمدرضا هم هستیم که اون روز برای بچه خیلی تو اراک زحمت کشید.

ببخشید وقت شریف دوستان گرفته شد.خاطرات دانشجویی به خصوص خنده دارهاش زیاده. چون فرصت نوشتن نیست و بعضی خاطرات را هم نمیشه تو فضای عمومی بیان کرد یک سری مجموعه کلیپ از بچه ها در دوران دانشجویی آماده کردم انشالله قسمت شد اومدیم مشهد میشینیم با هم میبینیم و لذت میبریم.


[ شنبه 93/10/13 ] [ 10:23 عصر ] [ سجاد رحیمی (86) ]

به نام حضرت دوست که هر آنچه داریم از اوست.
ضمن تشکر از زحمات برادر فرخنده نژاد و مزرعی بابت زحماتشون جهت برگزاری هرچه بهتر سومین مجمع دانش آموختگان.
4سال دوران دانشجویی در مشهد و دانشکده و 4 سالی که همش خاطرست.خاطراتی زیبا، شاد، غمگین و آموزنده و ... و سفرهایی که با بچه های دانشکده به زاهدان، یزد، اراک، ملایر، کرمانشاه، اهواز و راهیان نور،اصفهان،تهران، شمال و شهرهای خراسان داشتیم. اونها هم هرکدومش کلی خاطرست. ادامه مطلب...

[ شنبه 93/10/13 ] [ 10:8 عصر ] [ سجاد رحیمی (86) ]

آقایون فارغ التحصیل از 80 تا آخر، زود باشن و تصاویر خاطره انگیز دانشجوییشونو به ایمیل کانون razavyoon@chmail.ir ارسال کنن تا ان شاء الله به صورت کلیپ توی همایش پخش بشه. پس دست بجنبونید که وقت نیست.

منتظریم...


یک پایگاه خبری خارجی مدعی شده که «لیام نیسون» بازیگر مشهور هالیوود به دین اسلام مشرف شده است.

باشگاه خبرنگاران به نقل از السومریه نیوز نوشت که این بازیگر گفت بواسطه دیدن فیلمی در استامبول ترکیه با اسلام آشنا شده است.

روزنامه دیلی میل نیز به نقل از این بازیگر می نویسد: در سفر کاری به ترکیه از صدای اذان متاثر شدم. پس از آن تا مدت ها فکر فرو رفتم سپس با وجود آنکه 59 سال از عمرم گذشته است، به اسلام گرویدم. ( آره دیگه این همون مفهوم حدیثی است که: یک ساعت تفکر برابر با هزار سال عبادت است.)


کلیدواژه ها: تشرف به اسلام(1)،

[ جمعه 93/10/12 ] [ 10:42 صبح ] [ محمد رشیدپور (86) ]

اسفند سال 87 بود. رفته بودیم مسابقات قرآن کشوری دانشکده های علوم قرآنی، شیراز، جای شما خالی با هواپیما. اولین تجربم بود. از مشهد من بودم و آقایان ابوالفضل کاظمی و سجاد رحیمی و میثم محمدی و حجت شایسته و یکی از خواهرا. استاد علمی هم همراهمون بود. خلاصه مسابقات برگزار شد و از هدایای عمومی هم که شامل یه کیف دستی می شد، بی نصیب نموندیم و آماده شدیم برای برگشتن... ادامه مطلب...

<   1   2   3   >  
درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 159
بازدید دیروز: 263
کل بازدیدها: 2232314
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه