سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

شرایط شرکت کنندگان بخش دانشجویی

شامل تمامی دانشجویان مراکز آموزش عالی اعم از دولتی ، علوم پزشکی ، آزاد اسلامی ، پیام نور ، جامع علمی کاربردی ، غیرانتفاعی و... می گردد ، که در مقاطع مختلف تحصیلی شاغل به تحصیل هستند.

تبصره 1: دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و حرفه‌ای phd می‌توانند در بخش اساتید شرکت نمایند.

تبصره2 : کارمندان دانشگاه‌ها ، دفاترنهاد و ائمه محترم جماعات (به‌غیر از کسانی که خود استاد و یا دانشجو می‌باشند که در بخش مربوطه  شرکت می‌نمایند) می‌توانند دربخش دانشجویی جشنواره شرکت و آثار خود را ارسال نمایند.


 دستور العمل مسابقات بخش دانشجویی

مسابقات مختلف بخش دانشجویی با سه رویکرد و نگاه کلی؛ پژوهشی، ترویجی و تبلیغی دیده شده است.

الف . مسابقات  آثار پژوهشی، ادبی ، هنرورسانه:

1. مقاله : محدوده وموضوعات پیشنهادی این بخش توسط کمیته علمی درده محورکلی و موضوعات زیرمجموعه آن تدوین گردیده، که در ضمیمه شماره یک انتهای آیین نامه مندرج می باشد.

 تعداد صفحات مقالات ارسالی بین 10 الی 20 صفحه بوده و می‌بایست در قطع صفحاتA4  یکرو با فرمت2007 word و رعایت فاصله استاندارد بالا و پایین و چپ و راست و سطرها در هر صفحه و فونت 14 نازنین تایپ و تنظیم شود. مقدمه، طرح موضوع و اهداف، روش پژوهش، نتیجه‌گیری، ارائه پیشنهاد کاربردی و ذکر منابع معتبر در مقاله ضروری است. منابع به صورت نام خانوادگی، نام نویسنده، نام کتاب، مترجم، محل انتشار ، ناشر، نوبت چاپ و سال انتشار تنظیم و با پیوست چکیده مقاله حداکثر در 300 کلمه (یا حداکثر در 3 صفحه) تنظیم و تایپ و از طریق وب‌سایت جشنواره ارسال گردد. مقالاتی که به تأیید هیأت  داوران جشنواره برسد حتی‌الامکان چکیده آنها در ویژه‌نامه یا کتاب مجموعه مقالات جشنواره و یا مجلات معتبر علمی - پژوهشی مرتبط منتشر خواهد شد.

صفحه روی مقاله شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی، آخرین وضعیت تحصیلی و رشته تحصیلی باشد. ضمناً مقالات دریافتی عودت داده نمی‌شود.

2. پایان نامه: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های علوم انسانی دانشگاهها در صورت تدوین و تولید پایان نامه با موضوعات مصوب جشنواره یا مرتبط با آن می‌توانند با  ارسال از طریق وب سایت جشنواره در این مسابقه شرکت نمایند. رعایت استانداردها از نظر اصول و قواعد نگارش پایان‌نامه با فرمت word 2007 ضروری است.

3. شعر : موضوعات اشعار ارسالی براساس محورهای جوشان نهج البلاغه، مفاهیم والای آن و شخصیت حضرت  علی (علیه السلام) ، درهریک از انواع و قالب های کلاسیک ( مثلاً غزل، قصیده، رباعی یا دو بیتی) و نو (مثلاً نیمایی وسپید) محدودیتی وجود ندارد و در قالب یک اثر قابل پذیرش می‌باشد. هر فرد می‌تواند با رعایت ویژگی‌های فنی اشعار (توجه به زبان شعر امروز، استفاده مناسب از عناصر شعری متناسب با هر قالب، تازگی، غنای محتوایی، انسجام و آرایش پیام شعر، آفرینش مضمون تازه) حداکثر 3 قطعه شعر ارسال نماید.

4.  قطعه ادبی و داستان کوتاه : در داستان کوتاه علاوه بر رعایت ساختار و معیارهای داستان کوتاه از قبیل طرح، انسجام و زیبایی، تازگی و ... ، می بایست حداقل 200 کلمه و حداکثر 2000 کلمه به‌گونه‌ای که حداکثر در 10 صفحه قطع A4 یک‌رو نگاشته و تایپ شده باشد و موضوعات داستان کوتاه همان موضوعات مصوب کمیته علمی پیشنهادی ضمیمه یک می باشد و حجم قطعه ادبی  حداکثر در 5/3 صفحه 18 سطری کاغذ A4 تک‌رو باشد.

5. دل‌نوشته و خاطره‌نویسی: براساس محورها و موضوعات مصوب جشنواره و نیز احساسات و عواطف قلبی و خاطرات سفر به نجف اشرف و حرم مطهر امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) و با رعایت معیارهای تازگی، نگاه نو و تأثیرگذار، نقل قول مستقیم، حداقل یک صفحه A4 با فرمت word 2007 و حداکثر 10 صفحه از طریق وب‌سایت جشنواره ارسال گردد.

6. نامه‌ای به امام علی (ع) : با توجه به فضای جامعه زمان حضرت علی (ع) و شرایط امروز دنیای اسلام و جوانان و امت اسلامی و بصیرت روزافزون، ضمن بهره‌گیری از محورها و موضوعات مصوب جشنواره و تحلیل شرایط، حداقل یک صفحه A4 با فرمت word 2007 و حداکثر پنج صفحه با رعایت اصول و قواعد نگارش از طریق وب‌سایت جشنواره ارسال گردد.

7. وبلاگ : هر شرکت‌کننده می‌تواند چند وبلاگ با حداقل 6 پست ارسال نماید و تنها یک پست از وبلاگ خود را به موضوعات و محورهای جشنواره اختصاص داده و در بخش وبلاگ‌نویسی شرکت نماید. استفاده از تمامی قالب‌های رایج از قبیل دل‌نوشته‌ها، خاطرات، یادداشت روزانه، مقاله، قطعات ادبی، شعر بلامانع است و برای هر بخش امتیاز جداگانه اختصاص می‌یابد. حجم هر یادداشت ارسالی میان 20 تا 500 کلمه باشد. اگر محتوای ارسالی متعلق به نویسنده نیست ذکر منبع ضروری است. بهره‌گیری از ادبیات وبلاگ‌نویسی، تأثیرگذاری، ارتباط با مخاطب و خلاقیت در ارائه محتوا از جمله معیارهای امتیازدهی هیأت داوران می‌باشد. آثار شرکت کننده باید ضمن رعایت موارد فنی، فعال بوده و در چارچوب قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران فعالیت نمایند. مسؤولیت مطلب و محتوای وبلاگ‌های شرکت‌کننده در جشنواره به‌عهده نویسنده وبلاگ می‌باشد. مهم‌ترین معیار امتیازدهی ، تولید محتوا و نگارش یادداشت توسط خود وبلاگ‌نویس می‌باشد.

8. کانون یا گروه مطالعاتی نهج‌البلاغه: دانشجویانی که با تأسیس یا تشکیل کانون یا گروه مطالعاتی پیرامون نهج البلاغه دارای سیر مطالعاتی پیرامون نهج البلاغه می‌باشند و علاوه بر آن در زمینه‌های پژوهشی و فرهنگی و هنری نیز فعالیت می‌نمایند، می‌توانند با ارسال مشخصات کانون یا گروه خود و گزارش اهم فعالیت های مستند خود (نشست، حلقه‌های معرفت ، جلسات پرسش و پاسخ، مسابقه بروشور، جزوه وکتابخوانی، مسابقات ادبی و شعر) یا حفظ کلمات قصار ، نامه‌ها و خطبه‌ها یا کل نهج‌البلاغه هستند، در این بخش از طریق وب‌سایت جشنواره در زمان‌بندی مربوطه شرکت نموده تا علاوه بر حمایت‌های محتوایی و معنوی ،پس از ارزیابی هیأت داوری ، تعداد 2  تا 3 نفر از فعال ترین اعضاء موفق گروه و نیز دبیر و سرگروه (حداقل30 گروه برتر) در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به سفر زیارتی مشهد مقدس دعوت و بعنوان تشویق حضور پیدا خواهند نمود. ضمناً گروه‌ها یا کانون‌های مطالعاتی می‌توانند بعد از اختتامیه ششمین جشنواره نهج‌البلاغه ارتباط مستمر خود را از طریق وب‌سایت جشنواره حفظ نمایند.

9.  نماهنگ و بلوتوث و فیلم کوتاه : ضمن تأکید بر محورها و موضوعات مصوب جهت تولید اثر در این سه زمینه، رعایت قوانین و مقررات مربوطه ، زمانبندی و حجم حداقل 60 ثانیه و حداکثر 800 کیلوبایت (یا حداکثر 3 تا 5 دقیقه) ، عدم کپی از سایت‌های دیگر ، فرمت وضوح  بالا، کیفیت مطلوب از جمله موارد لازم در تولید می‌باشد. استفاده از ظرفیت تلفن همراه برای انجام مصاحبه با اساتید و دانشجویان و مدیران، خاطره، حرف دل پیرامون امام علی(ع) و جلوه‌های علوی توصیه می‌گردد. در صورت عدم موفقیت در ارسال از طریق سایت می‌توان آثار این بخش را در قالب لوح فشرده با پست سفارشی به نشانی دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال نمود.

10. گرافیک با طراحی پوستر و خط دیجیتال: تکنیک در این بخش آزاد است و آثار ارسالی باید در طراحی پوستر با فرمت‌های JPG و TIFF با وضوح  dpi 300 (وضوح کافی) و اندازه تقریبی 15×10 یا 30×20 سانتی‌متر باشد، و در مورد خط دیجیتال علاوه بر رعایت قواعد مشترک ، قطع آثار حداکثر در ابعاد 100× 70 سانتی‌متر باشد. استفاده محتوایی از کلمات قصار تعیین‌شده در سایت (40 کلمه قصار با ترجمه که می‌توان از اینجا دانلود نمود) ضروری است. ارسال این آثار(حد اکثر سه طرح) از طریق پست الکترونیک جشنواره یا از طریق فرم الکترونیکی ارسال آثار صورت پذیرد.

11. تولید پیامک: در تولید پیامک ضمن رعایت قوانین و مقررات مربوطه، استفاده از محتوای کلمات قصار تعیین‌شده ( 110 کلمه قصار متن عربی یا ترجمه) در سایت جشنواره که می‌توان از اینجا دانلود نمود ،مورد تأکید می‌باشد. ارسال حداقل یک پیامک ضروری و حداکثر سه پیامک بلامانع است.

 شرایط ونحوه ارسال بخش آثار دانشجویی

.: بازگشت به فهرست :.

1-     آثارارسالی بایدجدید و حاوی نکات نو و بدیع و جالب بوده باشد وبرگرفته از موضوعات مصوب کمیته علمی پیشنهادی کتاب شریف نهج البلاغه ضمیمه شماره یک ارائه شود.

2-     آثارارسالی نباید تاکنون به‌هیچ شکلی در جای دیگر به چاپ رسیده و یا انتشار یافته باشد و یا در جشنواره‌های قبلی حائز رتبه و برگزیده شده باشند و دبیرخانه از پذیرش آثاری که قبلاً در سایر جشنواره‌ها و رویدادهای مشابه شرکت داده باشند معذور است.

3-     کلیه آثار ارسالی در بخش پژوهشی وادبی ضمن رعایت اصول نگارش فنی و استحکام علمی ، در قطع A4 یکرو حداکثر در 20 صفحه 21 سطری و با قلم zar14 تایپ شده وفایل WORD آن )با نرم‌افزار (word2007 ، تنظیم و ارسال گردد.

4-     آثار مشترک (گروهی) با مسؤولیت یکی از افراد تعیین‌شده به‌عنوان نویسنده مسؤول پذیرفته می‌شود.

5-     در صورت انتخاب اثر گروهی، جایزه نیز مشترک بوده و جایزه به نمایندگی از گروه پدیدآورنده اثر تحویل نویسنده مسؤول می‌گردد.

6-     دبیرخانه مرکزی جشنواره جهت تشویق و تقویت تیم‌های رسانه ای مجازی و مکتوب دانشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت آنها، آماده دریافت آثار تیم‌ها در سه بخش کلیپ و بلوتوث، وبلاگ، تولید پیامک در محورها و موضوعات مصوب جشنواره می‌باشد.

7-     هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر سه اثر خود را در هر بخش ارسال نماید.

8-     شرکت‌کنندگان جهت تولید و بهره‌گیری محتوایی در بخش‌های مختلف جشنواره صرفاً از ترجمه نهج‌البلاغه آقایان دکتر علی شیروانی و دکتر محمد دشتی استفاده نمایند.

9-     اثر و اجزاء به‌کار رفته در آثار ارسالی نباید مغایر قوانین و مقررات جاری، فرهنگ و ارزش‌های ملی و دینی و امنیت جمهوری اسلامی ایران باشد.

10-حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری به‌کاررفته در پدیدآوردن اثر ارسالی ، طبق قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران رعایت شده باشد.

11-بدیهی است دبیرخانه مرکزی جشنواره در چاپ و انتشار آثار برتر در مجلات معتبر (البته به نام خود صاحب اثر) مختار خواهد بود.

12-ارسال آثار از طریق وب‌سایت جشنواره جهت شرکت در مسابقات به‌منزله پذیرفتن ضوابط جشنواره است.

13-در صورتی که در یک یا چند رشته، آثار ارسالی، حد نصاب داوری را نداشته باشد، ضمن تقدیر از صاحبان آثار آن بخش از گردونه‌ رقابت خارج می‌شود.

         تبصره: تعیین حد نصاب آثار ارسالی برای داوری و ارزیابی به‌عهده کمیته علمی است.

14-هیأت داوران مرجع رسیدگی به تقاضای تجدیدنظرهای احتمالی شرکت‌کنندگان می‌باشد.

15-حتی‌الامکان گزیده آثار برتر در قالب cd به‌صورت pdf تنظیم و به تمامی شرکت کنندگان مراسم اختتامیه تقدیم خواهد شد.

16-با توجه به مجازی بودن مسابقات دربخش های مختلف، علاقمندان و صاحبان آثار برای شرکت در جشنواره لازم است حتماً آثار خود را (فایل یا تصویر اثر) از طریق وب سایت جشنواره به نشانی www.serateali.com (فرم ارسال الکترونیکی آثار)  ارسال نمایند.

 یادآوری:  مکان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره در تهران خواهد بود.

 


کلیدواژه ها: نگارش مقاله(6)،

[ پنج شنبه 91/3/25 ] [ 10:49 صبح ] [ سیده فاطمه موسوی (81) ]
درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 114
بازدید دیروز: 371
کل بازدیدها: 2231787
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه