سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

مناجات - سید عبدالکریم پیمبرپور

کاش می تونستم کلید ری استارت (restart) زندگی رو بفشارم و از نو شروع کنم، یا حداقل خودم را شات داون (shut down) کنم. از این همه اسلیپ (sleep) کردنِ خودم خسته شدم، دیگه ویندوزم بالا نمیاد. پر از ویروس شدم. اما حیف که ویندوز این دل قابل تعویض نیست (مثل همین تب لِتها)؛ فقط میتونی از آنتی ویروس توبه استفاده کنی، اون هم بعد از چند بار استفاده، ویروس های خیلی قدیمی رو دیگه شیف دیلیت (shift+delete) نمیکنه؛ فقط میفرسته توی ریسایکلبینِ (recycle bin) قلبت و اونها دوباره بعد از مدتی سر در میارن و خودشون رو اجرا (run) میکنن. هر از چند گاهی یک آنتی ویروسهای خفنی میاد سالی یکی دوبار، بیشتر توی ماه رمضان میاد به بازار، اما باید قبلش از نرم افزار شعبان استفاده کنی که بتونی اون رمضان رو نصب کنی. خیلی خوبه، جواب داده. آنتی ویروس محرم هم هست، آنتی ویروس عرفات و منا هم هست، ولی خیلی گرونه و ما دستمون بهش نمیرسه. اما همین رمضان از همه دم دست تره. چند بار سعی کردم که نصبش کنم اما لایسنس (license) می خواد. لایسنسش دیگه خریدنی نیست که توبری بخری؛ لایسنسش یه جوریه که باید صاحب شرکت تولید کنندش بخَرندت، وقتی خریدنت اون وقت تازه نرم افزار رمضان اجرا میشه. 30 روزی طول می کشه که کلّ ویندوزت رو اسکن (scan) کنه، ولی اساسی می گرده ها؛ ته توی ویندوزت رو در میاره. در طول مدتی که نرم افزار داره کار میکنه باید دائم پای سیستمِ دلت بنشینی به امید یک نشانه، یک سوال، و تنها گزینه مثبت را باید کلیک کنی. سؤالاتی از قبیل: «دیگه که نمی خوای این کار رو انجام بدی، درسته؟» یا «قول میدی دیگه خودت فلش های آلوده رو به یو اس بیت (usb) نزنی؟ یو اس بی چشم، گوش، زبان، حتی فکر؟» یا مثلاً از سی دی های حرامی که قبلاً میفرستادی توی شکم هم ممکنه سوال بپرسن، و هیچ فرصتی برای فکر کردن نیست؛ زود باید جواب را بدی و منتظر بمونی. اوج سؤالات در روزهای نوزدهم و بیست و یکم و بیست و سوم پرسیده میشه. باید خیلی حواست باشه. بیشتر این سؤالات در نیمه های شب پرسیده می شود و چشمانت باید بیدار بیدار باشد وگرنه فرصت ها از دست می رود و نرم افزار کارش نا تمام می ماند و تا سال بعد باید صبر کنی. تازه معلوم نیست سال بعد بخرندت یا نه؟ تا روز سی ام. در طول این سی روز ممکنه یک کم سختی بکشی پای سیستم دلت، اما به اون پیام آخرش می ارزه:
«سیستم شما از هرنوع آلودگی پاک شده است لطفا برای استفاده هرچه بهتر از سیستم در نماز عیدِ بازگشت به نسخه اصلیِ فطرت، شرکت فرماید.»

__________
* این، نوشته ی دوست عزیزم سید عبدالکریم پیمبرپور بود.


درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 121
بازدید دیروز: 263
کل بازدیدها: 2232276
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه