سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک روز، یک حدیث
تلاوت برگزیده
تلاوت برگزیده
ابراهیم عقیلی
ورودی 94


سورۀ انعام | آیه 59
به همراه تحلیل استاد ابوالقاسمی


بارگذاری

-----------------------------------------------
تلاوتهای مورد علاقتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید. البته تلاوتهای اساتید
و دانشجوهای خودمون اولویت داره.


.:: بایگانی تلاوت ها ::.
تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
-----------------------------------------------
تصاویر خاطره انگیزتون رو به
razavyoon@chmail.ir
ارسال کنید تا تو این بخش قرار بگیره.

تمام تار و پود من حسین(ع) است

همه بود و نبود من حسین(ع) است

 

مه من، اختر من، آفتابم

همه دریا و رود من حسین (ع) است

 

گل خوشبوی باغ آفرینش

و هر بیت سرود من حسین (ع) است

 

اگر که کاشف غیب و شهودی

همه غیب و شهود من حسین (ع) است

 

دل از من برده نام دلربایش

بیان من، شنود من حسین (ع) است

 

همه هوش و حواس من حسینی است

وذرات وجود من حسین (ع) است

 

زیان هرجا که دیدم کار من بود

دلیل هر چه سود من حسین (ع) است

 

عبادت می کنم وقتی خدا را

قیام من، سجود من حسین (ع) است

 

بهشتی گر شدم روزی بدانید

دلیل آن ورود من حسین (ع) است

 

شاعر: علی اسماعیلی وبلاگ اشک شفق


به یمن مقدم سه گل، صفا گرفته باغ دین

حسین(ع) و عباس علی(ع)، امام زین العابدین(ع)

 

فرشتگان آسمان در آرزوی وصلشان

بال گشوده فوج فوج همه روان سوی زمین

 

خانه ی زهرا(س) و علی(ع) مرکز انوار خداست

گشته نگاهبان آن، حضرت جبریل امین

 

ذکر لب فرشتگان یا علی(ع) است و یاحسین(ع)

به شکر سر به سجده است، علی امیر مومنین(ع)

 

کار تمام شیعیان شادی و شور است و نشاط

و تهنیت به یکدگر، کار همه اهل یقین

خرمی بهار از نشاط و شور این سه گل

احلی من العسل همه، قشنگ و ناز و نمکین

 

به هر کجا نظر کنی بزم نشاط و شادی است

یکی دهد ترنجبین و آن یکی سکنجبین

 

ترجمه ای نوشته است خدا به آیه های وحی

و بچه های فاطمه(س) ترجمه ی وحی مبین

 

شکر خدای متعال، که شیعیان حیدریم

و شیعیان حیدرند، میان خلق برترین

شاعر: علی اسماعیلی وبلاگ اشک شفق


دانشگاه اصفهانمصاحبه مقطع دکتری دانشگاه اصفهان، روز چهارشنبه 30 اردیبهشت در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی، خیلی منظم و به وقت، برگزار شد.

فرایند مصاحبه به این صورت بود که وضعیت علمی هرکس باید در سه اتاق و مجموعا در حضور 8 استاد برگزار می شد (هر استاد یه بخش رو مصاحبه می کرد). اتاق اول، که دو استاد حاضر بودن، مدارک آموزشی و پژوهشی و... رو بررسی می کردن (هر مدرکی که دارید باید خودتون بگید، مثلاً شاید از شما نخوان که توصیه نامه ی اساتید رو اراده کنید، اما خودتون باید یادآوری کنید). همچنین تو همین اتاق یه متن انگلیسی جلو شما میذارن (برای من کتاب Holy Bible بود). بعد درباره ی این متن چندتا سؤال پرسیدن. همچنین پرسیدن که توی مقطع دکتری روی چه موضوعی کار خواهی کرد؟

ادامه مطلب...

با سلام

ضمن تقدیر و تشکر مجدد از جناب آقای تیموری عکاس محترم خبرگزاری ایکنا، گزارش تصویری یادوراره شهدا رو می تونید در صورت تمایل از اینجا مشاهده بفرمایید


[ سه شنبه 94/2/29 ] [ 8:54 صبح ] [ هادی فرخنده نژاد (82) ]

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، نخستین یادواره شهدای قرآنی مشهد، 27 اردیبهشت‌ماه در دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد برگزار شد.

دکتر حسن باخرد، راوی دوران دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه در همه کشورها چه موحد و چه غیرموحد قهرمان ملی کسی است که جانش را فدای مملکت خود کرده است، افزود: قهرمان ملی ما امثال شهید رجب غلامی هستند که برای انجام عملیات روی سیم خاردار خوابید تا 300 نفر از روی او عبور کنند.یادواره شهدای قرآنی در دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا نیز مانند شما جوانان برای خود آرزوها داشته‌اند، گفت: شهدا مانند شما جوانان دوست داشتند ازدواج کنند و بهره‌ای از دنیا ببرند اما هدفی مقدس‌تر یعنی شهادت را برای زندگی برگزیدند؛ افرادی مثل شهید مرتضی سرایانی و شهید حمامی صبح روز عقدشان به جبهه رفتند..

دکتر باخرد با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه «بالاتر از هر خوبی خوبی دیگری هست تا آن زمان که مردی در راه خدا کشته شود که بالاتر از آن خوبی وجود ندارد»، اضافه کرد: طبق حدیث پیامبر اکرم(ص) شهید به پنج دلیل از دیگران برتری دارد. ادامه مطلب...

[ سه شنبه 94/2/29 ] [ 8:35 صبح ] [ هادی فرخنده نژاد (82) ]

روز شنبه 19 اردیبهشت مصاحبه دانشگاه فردوسی برگزار شد. آزمون علمی به صورت دانشگاه فردوسی مشهدکتبی بود. البته بخش شفاهی هم داشت، اما این بخش فقط بررسی مدارک آموزش و پژوهشی بود؛ یعنی، دانشجو به اتاقی که دو نفر از اساتید حضور داشتن می رفت و اساتید مدارک آموزشی و پژوهشی و رتبه و دانشگاه و... بررسی می کردن و امتیاز می دادن، تو این بخش سؤال علمی پرسیده نمی شد.

آزمون علمی که ساعت 9 صبح شروع شد و سه ساعت مهلت پاسخگویی داشت، شامل سه ماده ی علوم قرآن، تفسیر و علوم حدیث می شد. منابع قبلاً اعلام شده بود که می تونید اینجا ببینید. سؤالات هم به این شرح بود:

ادامه مطلب...

مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه قم، چهارشنبه 23 اردیبهشت بود. خواستم تجربه ی این مصاحبه رو بنویسم تا ان شاء الله بعدا مورد استفاده قدانشگاه قمرار بگیره.

مصاحبه به این صورت بود که سه استاد مصاحبه کننده بودن که هرکدوم به طور جداگونه مصاحبه میگرفتن، یکی متن خوانی و عربی و...، یکی حدیث و یکی تفسیر و علوم قرآن.

بخش اول مصاحبه که متن خوانی از روی -فکر کنم- مجمع البیان بود. متن رو خوندم و در حین خوندن، از من درباره ی برخی لغات متن سؤال پرسیدن، و بعدم ازم خواستن که ترجمه کنم. بخش دوم مصاحبه سؤالات حدیثی بود، که بیشتر از اصطلاحات حدیثی پرسیدن. بخش سوم هم از کتب تفسیر، روش تفسیر و مؤلفان تفاسیر پرسیدن (از آیت الله معرفت گرفته تا رشید الدین میبدی و تفاسیر عرفانی و...). درباره ی جمع قرآن هم از من سؤال شد (تفاوت نظر آیت الله معرفت (ره) و آیت الله خوئی (ره) درباره جمع قرآن). آثار آیت الله معرفت رو هم پرسیدن.

این بود چیزهایی که از مصاحبه دانشگاه قم یادم مونده. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره. البته یادتون باشه که موفقیت در مصاحبه -جدای از کار پژوهشی- نیاز به مطالعه ی طولانی مدت داره و اصلا شب امتحانی نیست.

موفق باشید.


قرآن حکیم - ویژه ی دانشجویان

قرآن حکیم ویژه دانشجویان روز شنبه مورخ 94/02/19 در دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور دکتر محمد رضا داود آبادی فراهانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت و سرکار خانم لاله افتخاری، ریاست فراکسیون قران و عترت مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرانی و مهندس امیران مدیرعامل شرکت چاپ و انتشارات و مهندس رضاییان و سیدعلی سرابی قائم مقام مرکز طبع و نشر قرآن جمعی از محققین و عده ای از مصححین قران کریم برگزار شد؛ از این اثر ارزشمند رونمایی شد.

ادامه ی مطلب


کلیدواژه ها: معرفی کتاب(17)،


الحمد لله رب العالمین. الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة سلطان اولیاء، سخن­ گذار منبر سَلونی، سرور مطلّبی، ابن عم نبی، درّ و هل أتی، مِهر برج انّما، شهسوار لافتی، پیشوای انبیا، عروة الوثقی، کلمة الحسنی، سید الاوصیاء، عَمادُ الاصفیاء، رکن الاولیاء، آیة الله العظمی، خیرالمومنین، امام المتقین، اول العابدین، ازهد الزاهدین، زیّنُ الموحدین، حبل الله المتین، لنگر آسمان و زمین، وجه الله، عین الله، نور الله، سرالله، اُذُن الله، روح الله، باب الله، سیف الله، عبدالله، اسدالله الغالب، علی ابن ابی طالب (علیه السلام).

علی(ع) مولود بیتُ الله اعلاست            علی(ع) بر آیه های وحی معناست

علی(ع) توصیف ذات کردگار است               صفاتُ الله در او آشکار است

ادامه مطلب...

با عرض سلام خدمت اهالی قرآن

بدینوسیله از دوستانی که جهت کلاس داری قرآن کریم در حوزه های آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم تمایل به همکاری دارند تقاضا می شود سابقه تدریس خودشون رو به همراه مهارت هایی که دارند ذیل همین پست یا از طریق پست الکترونیک اعلام کنند تا بتونیم در صورت نیاز برای کلاس های تابستون ازشون بهره ببریم.

بدیهی است که اولویت با دوستانی است که هم سابقه ی بهتری داشته باشند در بحث تدریس و هم مهارت های لازم رو.

حق الزحمه ها بر اساس رتبه بندی و طبق قوانین موسسه ای که در اونجا مشغول به تدریس خواهید شد پرداخت میشه و توافقی خواهد بود.

مسئولیت هماهنگی اساتید خانم با هماهنگی همکاران خانم انجام میشه و هیچگونه ارتباطی در این مسأله بین اساتید مرد و زن نخواهد بود.گ

محل تدریس تشکّل های قرآنی سطح شهر با رویکرد مناطق محروم می باشد.

این فراخوان به هیچ عنوان برای شخصی ضمانت ایجاد اشتغال ندارد و تنها به جهت دسترسی بهتر و بیشتر به همکاران قرآنی در حوزه ی آموزش های عمومی قران انجام گرفته است.

موید باشید.


[ سه شنبه 94/2/8 ] [ 12:10 صبح ] [ ابوالفضل کاظمی (86) ]
1   2   >  
درباره ی وبلاگ
رضویّون -  دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، در سال 1389 تأسیس گردید. این وبلاگ وابسته به این کانون، و محلی است برای هم افزایی فعالیت ها و ایده های قرآنی. ان شاء الله بتوانیم قدمی مؤثر در راه ترویج «انس با قرآن کریم» برداریم.

رضویون در آپارات

ثبت نام نویسندگی وبلاگ رضویّون

حقیقت این است که ما هنوز خیلی از قرآن دوریم...

کد نمادِ ما
ذکر امروز
دانشکده ها
دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

قرآن و زندگی - وبلاگ شخصی استاد عظیم پور

انجمن علمی دانشجویی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد

دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شاهرود

فاطر - بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران

ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای
بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان
مسجد نما
مدرسه نما
جامع الاحادیث
پایگاه اطلاعرسانی مداح اهل بیت (ع) حسن نجف زاده
اسلام کوئست
مؤسسه فرهنگی بیان هدایت نور
طرحی برای فردا
روشنگری
آمار بازدید
بازدید امروز: 117
بازدید دیروز: 371
کل بازدیدها: 2231790
موسیقی وبلاگ
ایران رمان

ابزار هدایت به بالای صفحه